KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16913448

nr 1691 3448

Algot Törneman

(1909-1993), Sverige

Oljemålning, Komposition med ek. Signerad P Törneman. Olja på duk, 53x65 cm, yttermått inklusive ram: 58x70 cm

Algot Törneman (signatur P Törneman), svensk konstnär född 1909, död 1993.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 31 mars 2025
kl 18:54:22

31/3 08:38:58 1      300 kr
31/3 18:49:22 2      Vinnande bud

Algot Törneman

Läs mer om Algot Törneman