KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16913448
nr 1691 3448
Algot Törneman
(1909-1993), Sverige
Oljemålning, Komposition med ek. Signerad P Törneman. Olja på duk, 53x65 cm, yttermått inklusive ram: 58x70 cm
Algot Törneman (signatur P Törneman), svensk konstnär född 1909, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 mars 2025
kl 18:54:22
31/3 08:38:58
300 kr
31/3 18:49:22
Algot Törneman
Läs mer om Algot Törneman